نانا
آیا اپیلاسیون پوست را روشن می‌کند؟

آیا اپیلاسیون پوست را روشن می‌کند؟

تیرگی پوست بعد از اصلاح، مخصوصا تیرگی زیر بغل پیامد ناخوشایند اصلاح است و می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های پوستی باشد. بسیاری از زنان تحت تاثیر این مشکل قرار دارند و مجبورند هنگام حضور در جمع، انواع ترفند‌ها را برای پنهان کردن زیر بغل تیره خود به کار ببرند. از بین بردن رنگ تیره پوست می‌تواند دشوار باشد، اما هنوز راه‌هایی برای تغذیه پوست و ظاهری سالم‌تر وجود دارد. با بهترین محصولات رفع موهای زائد، می‌توانید از هر گونه آسیبی که در دراز مدت بر ظاهر پوست تاثیر می‌گذارد جلوگیری کنید. همچنین محافظت بیشتری برای جلوگیری از ظاهر شدن لکه‌های تیره ایجاد کنید. ما به شما می‌گوییم که چگونه اپیلاسیون در کنار راه‌های دیگر درمان تیرگی پوست، می‌تواند ظاهر و بافت پوست را تغییر دهد.


چه چیزی باعث تیرگی پوست در برخی نواحی بدن می‌شود؟

راه‌های زیادی برای درمان تیرگی پوست در برخی نواحی بدن مانند زیر بغل، آرنج و زانو وجود دارد. سیاهی زیر بغل به سختی پنهان می‌شود و می‌تواند پوست را مستعد تحریک و سایر شرایط ناشی از برخی محصولات پوستی کند. رنگ پوست‌های تیره معمولا بیستر مستعد هیپرپیگمانتاسیون در نواحی مانند زیر بغل، آرنج و زانو هستند. با این حال، عناصر، عادات و محصولات زیادی وجود دارند که منجر به تیره شدن زیر بغل می‌شوند. بنابراین، قبل از هر راه حلی برای از بین بردن این لکه‌های تیره از پوست خود، باید در مورد آن‌ها بدانید. احتمالا علت مشکل خاص خود را در میان این گزینه‌ها خواهید یافت:

  • دئودورانت‌ها و ضد تعریق‌ها: مواد شیمیایی موجود در این محصولات منجر به افزایش تولید رنگدانه می‌شود و می‌توانند اثرات منفی به ویژه بر روی پوست‌های حساس داشته باشند. در صورت استفاده زیاد، این محصولات می‌توانند بافت پوست را تحریک کرده و سفت کنند.
  • سلول‌های مرده: تجمع سلول‌های مرده پوست معمولا به دلیل عدم لایه برداری مناسب است. خشکی طبیعی پوست نیز می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
  • اصلاح موها با تیغ یا کرم‌های موبر: از آنجایی که موها فقط از روی سطح پوست برداشته می‌شوند، با شروع رشد مجدد، پوست را تیره‌تر نشان می‌دهند. تیغ همچنین به مشکلات مربوط به خشکی پوست می‌افزاید.
  • اصطکاک ناشی از پوست اطراف زیر بغل و بازوها: اجتناب از این امر غیر ممکن است.
  • لباس‌های تنگ و پارچه‌های پلاستیکی: یک عامل خطر هستند و باید تا حد امکان از‌ آن‌ها اجتناب شود.
  • آکانتوز نیگریکانس: یک اختلال رنگدانه پوست که معمولا پوست را تیره‌تر و ضخیم‌تر می‌کند.

راه‌های از بین بردن تیرگی پوست

راه‌های زیادی برای از بین بردن لکه‌های تیره روی پوست وجود دارد، اما زیر بغل به دلیل مالش و عرق کردنی که معمولا رخ می‌دهد، ناحیه مشکل برای درمان هستند. کرم‌های رتینوئید اغلب توسط متخصص پوست برای درمان تیرگی پوست استفاده می‌شود. آن‌ها نوعی ویتامین َهستند که رشد سلولی را افزایش می‌دهند و بدون نیاز به مرطوب کننده‌های اضافی پوست را لایه برداری می‌کنند. وقتی صحبت از درمان‌های دائمی پزشکی می‌شود، لیزر درمانی روشی شناخته شده است که تیرگی پوست را برای همیشه از بین می‌برد.

رفع تیرگی پوست با اپیلاسیون

اپیلاسیون یک راه عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن با فواید جانبی بسیار است که به شما کمک می‌کند لکه‌های تیره پوست خود را از بین ببرید. از آنجایی که اپیلاسیون شامل یک اثر لایه برداری ملایم است، شما مستقیما به یکی از دلایل اصلی تیره شدن پوست حمله خواهید کرد. هنگامی که سلول‌های مرده به طور کامل از بین بروند، اثر مغذی ارائه شده توسط موم‌ها را دریافت خواهید کرد که به روشن شدن پوست کمک می‌کند.

استفاده از یک موم مناسب با تغییرات جزئی در برخی از عادات به شما در رفع تیرگی پوست کمک می‌کنند.

در اینجا چند نکته‌ اضافی وجود دارد که به شما در رفع تیرگی پوست کمک می‌کنند:

  • لایه برداری منظم: نواحی تیره بدن خود را (مانند زیر بغل، آرنج و زانو) نه تنها قبل از اپیلاسیون، بلکه دو تا سه بار در هفته لایه برداری کنید تا از جمع شدن سلول‌های مرده جلوگیری کنید.
  • استفاده از مواد طبیعی: می‌توانید گلاب، ژل آلوئه ورا، برش‌های لیمو یا سیب زمینی را برای چند دقیقه روی پوست خود بمالید تا به روشن شدن آن کمک کنید. برخی از این گزینه‌ها به عنوان آنتی اکسیدان‌های طبیعی عمل می‌کنند (آلوئه ورا)، برخی دیگر پوست را مرطوب می‌کنند و آن را نرم‌تر می‌کنند (گلاب). آب لیمو و آنزیم‌های موجود در سیب زمینی نیز برای محو کردن لکه‌های تیره بسیار موثر هستند.
  • پوشیدن لباس‌های گشاد: لباس‌های گشاد بهترین راه برای جلوگیری از اصطکاک و جمع شدن عرق زیر بغل شما هستند.
  • تغییر دئودورانت: جوش شیرین، زاج و سرکه سیب برخی از جایگزین‌های طبیعی هستند که همان فوایدی را که از دئودورانت‌ها و ضد تعریق‌ها دریافت می‌کنید، دارند. اگر از طریق شدید رنج می‌برید از دئودورانت‌های مخصوص پوست حساس استفاده کنید و به تدریج تعداد دفعات قرار دادن آن‌ها را روی پوست خود کاهش دهید.

سخن پایانی

اپیلاسیون یک راه عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. این روش با اثر لایه برداری خود به شما کمک می‌کند لکه‌های تیره پوست را از بین ببرید. همچنین استفاده از یک موم مناسب با تغییرات جزئی در برخی از عادات به شما در رفع تیرگی پوست کمک می‌کنند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.