نانا
بهترین روش کاشت ناخن چیست؟

بهترین روش کاشت ناخن چیست؟

کاشت ناخن مفهوم جدیدی نیست، با این حال در 5 سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است. امروزه، روش‌های مختلفی برای کاشت ناخن در سالن‌های زیبایی وجود دارد. اگر در صنعت ناخن نیستید یا اگر تازه وارد این صنعت شده‌اید، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع کاشت ناخن برای شما مناسب است، می‌تواند کمی گیج کننده باشد. به همین دلیل یکی از متداول‌ترین و مهم‌ترین سوالاتی که از ناخن کاران پرسیده می‌شود، این است: “بهترین و ایمن‌ترین روش کاشت ناخن چیست؟ و کدام نوع کاشت ناخن برای ناخن‌های ما بهتر است؟”


برای پاسخ به این سوال باید با توضیح انواع روش‌های کاشت ناخن و مزایا و معایب آن‌ها شروع کنیم.

کاشت ناخن چیست؟

ناخن‌های بلند و زیبا می‌توانند تفاوت زیادی را در احساس و ظاهر دستان شما ایجاد کنند. اگر ناخن‌های کوتاهی دارید یا نمی‌توانید ناخن‌های خود را بلند کنید، کاشت ناخن می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اصطلاح کاشت ناخن زمانی استفاده می‌شود که ناخن‌های خود را بلندتر از حد طبیعی کنید و از محصولات تخصصی مانند تیپ ناخن استفاده کنید.

چرا کاشت ناخن را انتخاب کنیم؟

دلایل زیادی برای کاشت ناخن وجود دارد:

 • ظاهر زیبای کاشت ناخن
 • شما ناخن‌های بلند دوست دارید، اما نمی‌توانید ناخن خود را به طور طبیعی بلند کنید
 • می‌خواهید از جویدن ناخن جلوگیری کنید
 • برای مناسبت‌های خاص مانند نامزدی،عروسی، جشن تولد و غیره

کاشت ناخن یک انتخاب است که با استفاده از آن می‌توانید ناخن‌های خود را کمی بلندتر کنید یا افزایش طول چشمگیری در آن‌ها ایجاد کنید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از کاشت ناخن، ناخن‌های خود را در اشکال مختلف فرم دهید، مانند مربعی، مثلثی، نوک تیز و غیره.

انواع روش‌های کاشت ناخن

انواع مختلفی از کاشت ناخن وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • اکریلیک
 • دیپینگ که به آن کاشت ناخن SNS نیز گفته می‌شود (تکنیکی از کاشت ناخن با پودر)
 • هارد ژل
 • پلی ژل
 • سافت ژل

کاشت ناخن اکریلیک

کاشت اکریلیک ترکیبی از پودر مخلوط و مونومر مایع است که یک قوام خمیر مانند ایجاد می‌کند. برای اعمال آن از برس اکریلیک استفاده می‌شود. این محصول در هوا خشک می‌شود و سپس به سوهان زیادی نیاز دارد تا نازک‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد.

کاشت اکریلیک یکی از اولین انواع روش‌های کاشت ناخن است و به اندازه کافی قوی و با ماندگاری بالا است. کاشت ناخن‌ با استفاده از این روش معمولا پس از 3 هفته نیاز به ترمیم دارند. برای ترمیم، ناخن کار کل مواد را از روی ناخن‌های شما برنمی‌دارد، بلکه فاصله بین کوتیکول و مواد قدیمی را پر می‌کند.

کاشت ناخن دیپینگ (کاشت ناخن SNS)

این روش در اواسط دهه 1990 بسیار محبوب شد، زیرا بوی بد مانند اکریلیک نداشتند و به زمان کمتری برای اعمال آن‌ها نیاز بود.

در این روش، یک مایع چسبنده (چسب فوق العاده) به ناخن‌ها می‌زنید، سپس انگشت خود را در پودر (پودر اکریلیک) فرو می‌برید. پودر به سادگی به چسب می‌چسبد. این عمل تا زمانی که لایه ضخیم‌تری ساخته شود، تکرار می‌شود. سپس ناخن‌ها سوهان کشیده می‌شوند تا طبیعی به نظر برسند.

کاشت ناخن‌ با استفاده از این روش معمولا پس از 2 تا3 هفته نیاز به ترمیم دارند. برای ترمیم، ناخن کار کل مواد را از روی ناخن‌های شما با استفاده از خیساندن دست و ناخن‌ در استون خالص برمی‌دارد. در این روش به دلیل گرما بخار استون ایجاد می‌شود که باعث خشک شدن پوست شما می‌شود. همچنین استون می‌تواند به ناخن‌های شما آسیب برساند و آلرژی را تشدید کند.

کاشت ناخن هارد ژل

کاشت ناخن هارد ژل شبیه به کاشت ناخن اکریلیک است، با این تفاوت که از نور LED به جای مایع مونومر استفاده می‌شود. این روش همچنین نیاز به سوهان کشیدن دارد. برخلاف اکریلیک، هارد ژل خیلی مضر نیست.

کاشت ناخن‌ با استفاده از این روش معمولا پس از 3 تا 5 هفته نیاز به ترمیم دارند. برای ترمیم، ناخن کار کل مواد را از روی ناخن‌های شما برنمی‌دارد، بلکه فاصله بین کوتیکول و مواد قدیمی را پر می‌کند.

کاشت ناخن پلی ژل

پلی ژل مخلوطی از پودر اکریلیک و ژل است. استفاده از آن آسان تر است و به سوهان کشی کمی نیاز دارد. برای کمک به شکل دهی پلی ژل از یک قلمو استفاده می‌شود و از آنجایی که محصول دارای ژل است، باید زیر نور LED خشک شود.

برای ترمیم و ریموو، می‌توانید فاصله بین کوتیکول و مواد قدیمی را پر کنید یا کل مواد را از روی ناخن‌ها با استفاده از خیساندن دست و ناخن‌ در استون خالص بردارید.

کاشت ناخن سافت ژل

در روش کاشت ناخن سافت ژل، از محصولات مبتنی بر ژل برای بلند کردن ناخن‌ها استفاده می‌شود. در مواد آن هیچ گونه اکریلیک وجود ندارد، با این حال مانند لاک ژل نیستند، بلکه قوی تر هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها ناخن‌های خود را بلند کنید. این روش کاشت ناخن معمولا 3 تا 5 هفته دوام می‌آورد. برای ترمیم و ریموو، می‌توانید فاصله بین کوتیکول و مواد قدیمی را پر کنید یا کل مواد را از روی ناخن‌ها با استفاده از خیساندن دست و ناخن‌ در استون خالص بردارید.

بهترین و ایمن‌ترین روش کاشت ناخن چیست؟

به نظر ما کاشت ناخن با سافت ژل بهترین و ایمن‌ترین نوع کاشت ناخن است، زیرا:

 • مانند ناخن‌های طبیعی شما است
 • قوی است
 • به اندازه سایر روش‌های کاشت ناخن دارای ماندگاری است
 • آسیب کمتری به ناخن‌های شما وارد می‌کند
 • اعمال آن بر روی ناخن‌ها سریع و نسبتا آسان است
 • بخارهای قوی از خود متصاعد نمی‌کند
 • بهترین انتخاب برای کاشت ناخن در خانه هستند

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.