نانا
کاشت ناخن پودری یا ژله ای؟

کاشت ناخن پودری یا ژله ای؟ کدامیک بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در هنگام کاشت ناخن مطرح می‌شود، این است که کدامیک از روش‌های کاشت بهتر بوده و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. کاشت پودر یکی از روش‌های قدیمی‌ کاشت ناخن است و بسیاری از ناخن کارها این روش را به عنوان روش مادر معرفی می‌کنند. این در حالیست که امروزه بسیاری از افراد از کاشت ژل استفاده می‌کنند، زیرا کاشت پودر برای برخی از افراد حساسیت‌زا بوده و می‌تواند مشکلات پوستی بسیاری ایجاد کند. ما در این مقاله به معرفی این دو روش کاشت ناخن پرداخته‌ایم تا شما با آگاهی بیشتری یکی از این روش‌ها را برای کاشت ناخن خود انتخاب کنید.


کاشت ژل چیست؟

در روش کاشت ناخن بر پایه مواد ژل، از موادی که به صورت ژل هستند استفاده می‌شود. مواد ژله‌ای به راحتی مواد پودری در هوای آزاد خشک نمی‌شوند و برای خشک کردن آن‌ها باید از دستگاه یو وی استفاده شود. در کاشت ژل از موادی مانند پلی ژل، رابر بیس، بیس ژل و تاپ ژل‌ها استفاده می‌شود.

مزایای کاشت ژل چیست؟

 • کاشت ژل حساسیت‌زا نیست: اگر پوست حساسی دارید، برای جلوگیری از بروز حساسیت‌های پوستی و اگزما از کاشت ژل استفاده کنید.
 • تنفس راحت برای ناخن کار و شما: برای جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های تنفسی از کاشت ژل استفاده کنید، زیرا اگر چندین سال در معرض مواد پودری و لیکویید قرار بگیرید، احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی در شما افزایش می‌یابد.
 • کاشت ژل تا قبل از قرار گرفتن در معرض نور یو وی قابل اصلاح است: ناخن کارهای مبتدی می‌توانند تا قبل از قرار دادن ناخن مشتری زیر دستگاه یو وی تمامی اشتباهات خود را اصلاح کنند. بنابراین کاشت ژل فرصت بیشتری برای اصلاح به شما می‌دهد.
 • طبیعی بودن ناخن‌ها با کاشت ژل: کاشت ژل به دلیل اینکه حجم کمتری از مواد بر روی ناخن‌های شما قرار می‌گیرد، طبیعی‌تر به نظر می‌آید. به همین دلیل برای خانم‌هایی که به این موضوع اهمیت می‌دهند بسیار مناسب است.
 • کاشت ژل با سوهان کشی به راحتی اصلاح می‌شود: اگر مواد گذاری بر روی ناخن شما زیاد باشد، می‌توانید به راحتی به وسیله یک سوهان برقی و انجام دادن سوهان کشی مواد اضافی را از روی ناخن‌های خود بردارید. در این صورت حجم مواد روی ناخن‌های شما کمتر شده و ناخن‌ها طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

معایب کاشت ژل چیست؟

در کنار مزایای کاشت ژل، این روش دارای معایبی نیز است که عبارتند از:

 • کاشت ژل گران‌تر از کاشت پودر است: بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که کاشت ژل از کاشت پودر گران‌تر است.
 • دستگاه یو وی می‌تواند خطرناک باشد: در برخی مقالات عنوان شده است که دستگاه یو وی می‌تواند بر روی سلامت افراد اثر بدی بگذارد، اما هنوز هیچ مدرک معتبری برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

کاشت پودر چیست؟

کاشت پودر به وسیله پودر و لیکویید انجام می‌شود. مواد پودری برخلاف مواد ژلی در هوای آزاد خشک شده و روند خشک شدن آن بسیار سریع‌تر از سایر روش‌هاست. ناخن کار برای کاشت پودر از تیپ، فرمر و قالب استفاده می‌کند. استفاده از تیپ‌ در کاشت ناخن پودری، استقامت ناخن در برابر ضربه را بالا می‌برد و بهتر از روش‌هایی چون کاشت با فیبر، کاشت با فرمر و قالب به شمار می‌رود.

مزایای کاشت پودر چیست؟

 • کاشت پودر سریع‌تر است: در صورت حرفه‌ای بودن ناخن کار این روش سریع‌تر است.
 • کاشت پودر نیاز به استفاده از دستگاه یو وی ندارد: از آنجایی که مواد پودری به راحتی در هوای آزاد خشک می‌شوند، نیاز به استفاده از دستگاه یو وی ندارید.
 • ظرافت بیشتر در کاشت پودر با فرمر: فرمرها برخلاف تیپ‌ها، ظاهری زمخت به ناخن‌های شما نمی‌دهند و استفاده از آن‌ها تا حد زیادی می‌تواند ناهنجاری‌های ناخن‌های شما را از بین ببرد.
 • کاشت پودر بادوام‌تر است: کاشت پودر در تماس با آب و مواد شوینده مقاوم تر است.
 • هزینه کمتر: کاشت پودر در مقایسه با کاشت ژل ارزان‌تر است، از این رو گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد است.

معایب کاشت پودر چیست؟

کاشت پودر به دلیل استفاده از ماده‌ای به نام لیکویید می‌تواند معایب زیادی برای ناخن کارها و مشتریان داشته باشد، از جمله:

 • اگزما و مشکلات پوستی: لیکویید مورد استفاده در کاشت پودر، به شدت به خشک شدن پوست اطراف ناخن‌ها کمک کرده و خشکی پوست را چندین برابر می‌کند. بنابراین اگر پوست حساسی دارید، بهتر است از کاشت ژل استفاده کنید.
 • مشکلات تنفسی: کاشت پودر به مرور زمان باعث بروز مشکلات تنفسی در ناخن کارها می‌شود.
 • ناخن کار در کاشت پودر باید حرفه‌ای باشد: از آنجایی که مواد پودری به سرعت در هوای آزاد خشک می‌شوند، ناخن کار باید حرفه‌ای باشد. زیرا در صورت خراب شدن کار زمانی برای اصلاح وجود ندارد.

سخن پایانی

هنگام انتخاب روش‌ کاشت ناخن باید توجه داشته باشید که کاشت پودر معمولا باید طی دو تا سه هفته ترمیم شود، در حالی که استاندارد ژل سه تا چهار هفته است. همچنین کاشت پودر در برابر آب و پاک کننده‌های خانگی حساس است، در حالی که ژل در برابر این موارد مقاوم است. در نتیجه، با توجه به مطالب گفته در این مقاله، به نظر می‌رسد که کاشت ژل بهتر از کاشت ناخن می‌باشد.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.