نانا
مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مانیکور روسی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مانیکور روسی که به آن مانیکور خشک نیز می‌گویند، نوعی مانیکور است که از محبوبیت بسیاری در سراسر جهان برخوردار است. این مانیکور که به عنوان سریع‌ترین و بهترین روش در انجام مانیکور شناخته می‌شود، با سوهان برقی و انواع سر سوهان‌های شنی انجام می‌شود. سرسوهان میخی شنی استفاده شده در این روش به جدا کردن کوتیکول از سطح ناخن کمک می‌کند. در نهایت می‌توانید با استفاده از سرسوهان توپی تمامی پوست‌های اطراف ناخن را از بین ببرید.


اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوه انجام مانیکور روسی هستید، ادامه مطلب را بخوانید. ذکر این نکته بسیار مهم است که برای انجام مانیکور روسی نیاز به آموزش حرفه‌ای دارید. این مقاله برای کمک به بهتر کردن مانیکور شماست، نه اینکه به شما یاد دهد چگونه آن را انجام دهید.

مزایای مانیکور روسی

اگرچه مانیکور روسی در بسیاری از نقاط جهان تا حدودی جدید است، اما سا‌ل‌هاست که انجام می‌شود. مزایای انجام مانیکور روسی عبارتند از:

مرتب کردن کوتیکول ناخن

کوتیکول ناخن لایه‌ای از سلول‌های مرده پوست است که در اطراف ناخن قرار دارد. این لایه یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختار ناخن است که از ناخن در برابر نفوذ باکتری‌ها محافظت می‌کند. همچنین نقش مهمی در سلامت و زیبایی ناخن شما دارد. در مانیکور روسی با استفاده از سرسوهان میخی شنی می‌توانید این بخش را از ناخن جدا کنید. این کار علاوه بر حفظ سلامت کوتیکول ناخن و کمک به رشد آن، به زیبایی هرچه بیشتر ناخن‌ها کمک می‌کند.

از بین بردن پوست‌های اضافی اطراف ناخن

مانیکور روسی به شما کمک می‌کند تا به صحیح ترین روش ممکن بتوانید پوست‌های اضافی اطراف ناخن را از بین ببرید. در این روش با استفاده از سرسوهان مخروطی شنی می‌توانید پوست‌ها و کوتیکول ناخن را از سطح ناخن جدا کنید. در نهایت با کمک سرسوهان توپی شنی پوست‌های اضافی را از بین ببرید.

تقویت ناخن

در انتهای مانیکور روسی می‌توانید از انواع روغن‌های گیاهی برای تقویت ناخن و ریشه آن استفاده کنید. استفاده از روغن نارگیل و روغن زیتون در این تکنیک بسیار رایج است. با تداوم در این کار بعد از مدتی شاهد تغییر اساسی در رشد ناخن و سلامت پوست اطراف ناخن خواهید بود.

جلوگیری از ایجاد زخم

در مانیکور روسی از ابزارهای بی خطری مانند سرسوهان‌های شنی برای از بین بردن پوست‌های اضافی اطراف ناخن استفاده می‌شود. ناخن‌های شما در طول انجام این تکنیک، همواره در تماس با سرسوهان‌هایی است که کمترین خطر را برای پوست و ناخن شما دارد.

مراحل انجام مانیکور روسی

برای انجام مانیکور روسی نیاز به ابزارهای خاصی دارید که عبارتند از:

  • سوهان دستی ریز
  • سوهان برقی
  • انواع سرسوهان شنی (میخی، مخروطی، توپی)
  • پوشر (عقب زن)
  • روغن کوتیکول یا روغن‌های گیاهی

مرحله اول: آماده سازی ناخن‌ها

اگر ناخن‌های شما لاک دارند، بهتر است آن‌ها با استفاده از پد لاک پاک کن به جای استون پاک کنید. زیرا استون در طولانی مدت به بافت ناخن آسیب می‌رساند و به مرور زمان لایه سطحی ناخن را از بین می‌برد.

همچنین اگر کاشت ناخن دارید و می‌خواهید از این به بعد ناخن‌های طبیعی داشته باشید، باید ریموو ناخن انجام دهید.

سپس ناخن‌های خود را با استفاده از ناخن‌گیر به اندازه دلخواه کوتاه کنید و از سوهان دستی برای فرم دادن به آن‌ها استفاده نمایید. به دلیل حساسیت ناخن‌های طبیعی بهتر است از سوهان‌های زبر یا فلزی استفاده نکنید. سوهان با سطح نرمی 600-240 بهترین انتخاب است.

مرحله دوم: جدا کردن کوتیکول از سطح ناخن

در این مرحله با استفاده از سرسوهان میخی شنی با نوک تیز، کوتیکول را از سطح ناخن جدا کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن لایه‌های ناخن، بهتر است هندپیس را روی ناخن بخوابانید.

برای افرادی که کوتیکول آن‌ها چسبندگی زیادی با سطح ناخن دارد، ابتدا با استفاده از پوشر اقدام به عقب زدن کوتیکول کنید. اما اگر کوتیکول در حالت عادی خود قرار دارد، استفاده از سوهان برقی معقولانه‌تر است.

شما همچنین می‌توانید این کار را با استفاده از سرسوهان میخی، مخروطی و دامنی انجام دهید. اما بهترین نتیجه با استفاده از سرسوهان نوک تیز بدست می‌آید.

مرحله سوم: از بین بردن پوست‌های اضافی

برای از بین بردن پوست‌های اضافی اطراف ناخن در مانیکور روسی، امن‌ترین روش استفاده از سرسوهان توپی شنی است. ابتدا سرسوهان توپی را روی هندپیس نصب کنید، سپس روی پوست‌های اضافی بکشید. این کار را تا جایی ادامه دهید که اثری از پوست اضافی باقی نماند.

توصیه می‌کنیم در این مرحله از سرسوهان توپی با نوار قرمز استفاده کنید، زیرا این نوع سرسوهان کمترین آسیب را به پوست می‌زند و در دسته ملایم‌ترین سوهان‌ها قرار دارد.

نکته قابل توجه در انتخاب این سوهان، استفاده از بزرگ‌ترین نوع آن است، زیرا با استفاده از آن می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر پوست‌های اضافی را جدا کنید.

مرحله نهایی: استفاده از لاک و تقویت ناخن

اگر مایل به لاک زدن هستید، در این زمان می‌توانید این کار را انجام دهید. همچنین برای تقویت ناخن می‌توانید از انواع روغن‌های گیاهی استفاده کنید. مصرف طولانی مدت این روغن‌ها به تقویت و حفظ سلامت ناخن‌های شما کمک می‌کند.

سخن پایانی

انجام مانیکور روسی نیاز به صبر، مهارت و توجه به جزئیات دارد. پیروی از این مراحل ساده به شما کمک می‌کند تا یک مانیکور عالی داشته باشید که هفته‌ها دوام می‌آورد و ظاهر شگفت انگیزی دارد. حفظ یک روال منظم مانیکور به سلامت، آبرسانی و محافظت از ناخن‌های شما کمک می‌کند. حتما به طور مرتب از روغن کوتیکول و مرطوب کننده دست استفاده کنید. همه این گام‌های کوچک کمک می‌کنند تا ناخن‌های شما عالی به نظر برسند و مانیکور شما برای چند هفته ماندگار شود.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.