نانا
زمانبندی انجام اپیلاسیون برای خانم‌ ها

زمانبندی انجام اپیلاسیون برای خانم‌ ها چگونه است؟

قبل از اپیلاسیون موهای شما باید حداقل 6 میلی‌متر یا به اندازه یک دانه برنج بلند باشد. این کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که موها به طور کامل از ریشه جدا می‌شوند.

اگر این اولین باری است که اپیلاسیون می‌کنید، سعی کنید حدود 2 هفته از آخرین باری که موهای زائد خود را اصلاح کرده‌اید، اصلاح نکنید. البته این زمان به سرعت رشد و ضخامت موهای شما بستگی دارد. اگر موهایتان کندتر رشد می‌کنند، ممکن است مجبور شوید مدت بیشتری صبر کنید.

برای اندازه گیری طول موهای خود، سعی کنید موها را گرفته و به سمت بالا بکشید. اگر نمی‌توانید موها را بدون نیشگون گرفتن پوست خود بگیرید، ممکن است هنوز به اندازه کافی بلند نباشند.

آیا زمانبندی انجام اپیلاسیون به ناحیه‌ای که باید اپیلاسیون شود بستگی دارد؟

ممکن است متوجه شوید که موهای شما در نواحی مختلف بدنتان سریع‌تر رشد می‌کنند و یا ضخیم‌تر هستند. به عنوان مثال، موهای زیر بغل یا ناحیه تناسلی ممکن است ضخیم‌تر از نواحی دیگر بدن مانند پاها و بازوها باشند.

برای مناطقی از بدن که موهای ضخیم‌تری دارد، ممکن است مجبور باشید که موها را بیشتر از 6 میلی‌متر رشد دهید تا موم بتواند به موهای سنگین‌تر بچسبد و آن‌ها را بیرون بکشد. این امر همچنین می‌تواند به جلوگیری از شکستن مو کمک کند.

چرا زمانبندی انجام اپیلاسیون دارای اهمیت است؟

موم باید به موها بچسبد تا بتواند با موفقیت همه آن‌ها را از ریشه بیرون بیاورد. اگر موم به درستی نچسبد، ممکن است باعث شکستن موها شود یا اصلا موها را از ریشه جدا نکند. همچنین ممکن است باعث تحریک پوست شود.

حتی بیشتر از این، اطمینان از اینکه موهای شما دارای طول مناسب هستند، به اپیلاسیون‌های بعدی کمک خواهد کرد. وقتی مطمئن می‌شوید که تمام موها در یک چرخه برداشته می‌شوند، این تضمین می‌کند که آن‌ها نیز همزمان رشد خواهند کرد.

اگر موها به اندازه کافی بلند نباشند، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر طول موهای شما کمتر از 6 میلی‌متر باشد، موم نمی‌تواند به سطح مو بچسبد و آن را به طور کامل بیرون بکشد. احتمالا اپیلاسیون کار از شما می‌خواهد که قرار ملاقات خود را تغییر دهید تا موهای شما کمی بلندتر شوند.

اگر موهای خود را در زمانی که به اندازه کافی بلند نیستند، اپیلاسیون کنید، این احتمال وجود دارد که قسمت‌های از مو باقی بماند. ممکن است برخی از موها بشکنند که می‌تواند باعث رشد موهای زائد یا تحریک شود.

آیا ممکن است موها بیش از حد بلند باشند؟

اگر طول موهای شما بیش از 12 میلی‌متر باشد، ممکن است برای اپیلاسیون خیلی بلند باشند. در این صورت، قبل از اپیلاسیون می‌توانید موها را با یک قیچی به آرامی کوتاه کنید.

اگر قیچی ندارید، از اپیلاسیون کار بخواهید تا موهای شما را به اندازه کافی کوتاه کند.

زمانبندی انجام اپیلاسیون‌ چگونه است؟

زمانبندی انجام اپیلاسیون کاملا به سرعت رشد موهای شما بستگی دارد. ممکن است موها در برخی نواحی بدن سریع‌تر رشد کنند. به طور متوسط حدود 4 هفته طول می‌کشد تا موها دوباره به اندازه 6 میلی‌متر رشد کنند.

برای برخی افراد، اپیلاسیون باعث می‌شود موهایشان کندتر رشد کنند و نازک‌تر شوند. اگر این اتفاق برای شما افتاد، باید حدود 5 تا 6 هفته تا اپیلاسیون بعدی خود صبر کنید.

برای جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی، سعی کنید از روغن‌های طبیعی و مرطوب کننده‌های سبک اتفاده کنید تا منافذ پوست را مسدود نکنند.

سایر نکاتی که باید در زمانبندی انجام اپیلاسیون‌ در نظر گرفت

سعی کنید اپیلاسیون را در طول دوره عادت ماهانه خود انجام ندهید، زیرا پوست ممکن است در این زمان حساس‌تر باشد. همچنین در روز انجام اپیلاسیون از نوشیدن مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های حاوی کافئین خودداری کنید.

برای کاهش درد ناشی از اپیلاسیون، می‌توانید یک ساعت قبل از انجام آن از یک مسکن بدون نسخه برای کمک به کاهش درد استفاده کنید.

سخن پایانی

برای انجام اپیلاسیون، موهای شما باید حداقل 6 میلی‌متر و حداکثر 12 میلی‌متر طول داشته باشد. اگر موها خیلی کوتاه هستند باید صبر کنید تا بلندتر شوند و اگر خیلی بلند هستند باید با یک قیچی به آرامی آن‌ها را کوتاه کنید.

در هر صورت، اگر اپیلاسیون برای شما مناسب به نظر نمی‌رسد، روش‌های دیگری برای حذف موهای زائد وجود دارد که ممکن است بهتر عمل کنند.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.