نانا
معرفی انواع دستگاه اپیلاسیون

معرفی انواع دستگاه اپیلاسیون

برای انجام اپیلاسیون به تجهیزات و لوازم مناسب نیاز دارید. یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که به آن نیاز دارید، یک دستگاه گرم کننده موم اپیلاسیون است تا موم شما را گرم و آماده استفاده نگه دارد.

از آنجایی که انواع مختلفی از گرم‌ کننده‌های موم در بازار وجود دارد، پیدا کردن نوع مناسب می‌تواند کمی دشوار به نظر برسد. ما در این مقاله انواع مختلف گرم‌ کننده‌های موم را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا شما بتوانید بهترین مورد را با توجه به نیاز خود خریدداری کنید.


گرم کننده‌های موم سخت

موم سخت یکی از محبوب‌ترین انواع موم برای اپیلاسیون بدن است. همانطور که از نام آن پیداست، موم سخت به راحتی روی پوست اعمال نمی‌شود، زیرا بیشتر موم‌های سخت به صورت دانه‌های کوچکی هستند که باید برای استفاده ذوب شوند.

انواع و اندازه‌های مختلف گرم کننده موم سخت در بازار وجود دارد، اما استاندارد یک گرم کننده موم سخت، وارمر 450 گرمی است. این بدان معناست که شما می‌توانید به راحتی 450 گرم از دانه‌های موم سخت را در این گرم کننده ذوب کنید. همچنین می‌توانید مقادیر کمتری از موم سخت را با توجه به نیاز خود در این گرم کننده استاندارد ذوب کنید.

گرم کننده‌های موم نرم

برخی از افراد فکر می‌کنند از آنجایی که موم نرم، نرم‌تر از موم سخت است، لازم نیست قبل از استفاده آن را گرم کنند. در حالی که نیازی به ذوب موم نرم به اندازه موم سخت ندارید، همچنان باید آن را گرم کنید تا به قوام مناسب برسد. اگر موم خیلی سفت و سرد باشد به موها نمی‌چسبد. با این حال، اگر بیش از حد گرم باشد، می‌تواند به پوست شما آسیب برساند. گرم کننده‌های موم نرم به گرم شدن موم در دمای مناسب کمک می‌کنند و آن را در حالت بهترین قوام در حین اپیلاسیون نگه می‌دارند.

برخی از افراد این نوع گرم کننده‌ها را گرمکن کنسرو می‌نامند، زیرا شما کل قوطی موم نرم را داخل آن قرار می‌دهید.

گرم کننده‌های Roll-On

برخی از سالن‌های اپیلاسیون به جای موم سخت و موم نرم، روی موم Roll-On سرمایه گذاری می‌کنند. اگثر موم‌های Roll-On موم نرم هستند، اما از آنجایی که در ظرف بسته بندی نمی‌شوند، باید از گرم کننده دیگری استفاده کنید. بسته به دستگاه گرم کننده‌ Roll-On، می‌توانید موم گرم نشده را مستقیما داخل دستگاه قرار دهید یا قبل از قرار دادن آن در دستگاه، موم را جداگانه گرم کنید.

موم Roll-On یکبار مصرف است و یک گزینه عالی برای افرادی است که مبتلا به آلرژی شدید هستند. این موم همچنین برای نواحی حساس و کوچک بدن مانند صورت مناسب است.

متاسفانه با وجود مزایای گرم کننده‌های Roll-On، حفظ دمای ثابت می‌تواند دشوار باشد. این گرم کننده‌ها موم را تا دمای مناسب گرم می‌کنند، اما از آنجایی که موم را از وارمر خارج می‌کنید، خنک می‌شود. به همین دلیل ممکن است مجبور شوید در طول انجام اپیلاسیون موم را دوباره گرم کنید. برخی از افراد آن را دوست ندارند، زیرا ممکن است احساس کنند که اپیلاسیون بیش از حد طولانی شده است.

گرم کننده‌های بزرگ

اگر خدمات اپیلاسیون به افراد زیادی ارائه می‌دهید، باید برای همه و هر سرویس موم کافی داشته باشید. گرم کننده استاندارد موم سخت که می‌تواند 450 گرم موم را گرم کند یا گرم کننده‌های استاندارد موم نرم که می‌توانند یک ظرف را گرم کنند، ممکن است ظرفیت کافی برای نیازهای سالن شما را نداشته باشند.

خوشبختانه، شما می‌توانید گرم کننده‌های بزرگ‌ را برای رفع نیازهای سالن خود پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که تولید کنندگان و فروشندگان به گرمکن‌های موم بزرگ برچسب متفاوتی می‌زنند، به همین دلیل ممکن است مجبور شوید در مورد محصول بخوانید تا بدانید به اندازه کافی بزرگ است یا خیر. برخی از آن‌ها مقداری را که می‌توانند در یک زمان گرم کنند به پوند یا لیتر بر روی برچسب درج می‌کنند.

گرم کننده‌های کوچک

گرم کننده‌های کوچک برای اپیلاسیون در خانه و یا سالن‌هایی که به تازگی افتتاح شده و تعداد زیادی مشتری ندارند، مناسب است.

مانند گرم کننده‌های بزرگ‌، گرم کننده‌های کوچک بسته به سازنده یا فروشنده خود برچسب‌های مختلفی دارند. برخی از آن‌ها با برچسب “استارتر”، برخی دیگر با برچسب “کوچک” و برخی دیگر بر اساس مقداری که می‌توانند ذوب کنند، برچسب گذاری شده‌اند که اغلب کمتر از 450 گرم است. توضیحات هر دستگاه گرم کننده موم اپیلاسیون را بخوانید و با سازنده یا فروشنده صحبت کنید تا یک گرمکن مناسب با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

انواع و اندازه‌های مختلف دستگاه گرم کننده موم اپیلاسیون وجود دارد. امیدواریم این راهنمای خرید درک واضح‌تری از این انواع و اندازه‌ها بدهد تا بتوانید بهترین گرم کننده را با توجه به نیازهای خود خریداری کنید.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.