نانا
لیزر یا اپیلاسیون، کدام یک بهتر است؟

لیزر یا اپیلاسیون، کدام یک بهتر است؟

روش‌های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن و صورت وجود دارد. اپیلاسیون از دیرباز تاکنون یک روش رایج برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن بوده است. از طرف دیگر، لیزر به عنوان یک روش موثر و طولانی مدت برای از بین بردن موهای ناخواسته است. اپیلاسیون و لیزر هر دو در مقابله با مشکل موهای زائد بدن موثر هستند. با این حال، این دو روش تفاوت‌های زیادی با هم دارند. در تلاش برای یافتن اینکه در بین لیزر یا اپیلاسیون، کدام یک بهتر است، بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر دو روش بیاندازیم.

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون یک راه حل مناسب برای رفع موهای زائد بانوان و آقایان است. در این روش که با استفاده از یک موم چسبناک سرد یا گرم انجام می‌شود، موها از ریشه کنده می‌شوند. به همین دلیل این روش برای مدت طولانی تری پوست را صاف و بدون مو نگه می‌دارد. همچنین به جلوگیری از ایجاد جراحت و به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند. افرادی که پوست بیش از حد حساس، هموفیلی یا دیابت دارند و همچنین کسانی که آفتاب سوختگی، بثورات پوستی یا هر بیماری پوستی مسری دارند، باید از اپیلاسیون اجتناب کنند.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای ناخواسته در نقاطی مانند پاها، زیر بغل، بالای لب، چانه و خط بیکینی استفاده می‌شود. نوری که توسط لیزر ساطع می‌شود توسط رنگدانه (ملانین) مو جذب می‌شود. همانطور که این انرژی این نور به گرما تبدیل می‌شود، به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند. این آسیب رشد مو در آینده را مهار یا برای مدت طولانی‌تری به تاخیر می‌اندازد. ممکن است نیاز به چندین بار لیزر برای حذف موهای زائد وجود داشته باشد. همچنین در طول فرآیند لیزر ممکن است ناراحتی جزئی احساس شود.

مزایا و معایب اپیلاسیون

مزایا

هزینه یک جلسه اپیلاسیون به مراتب کمتر از لیزر موهای زائد است. با این حال، در طول سال‌ها هزینه اپیلاسیون می‌تواند گران‌تر از لیزر باشد. اپیلاسیون به طور کلی بر روی انواع مو، انواع پوست و رنگ پوست کار می‌کند. به همین دلیل اپیلاسیون برای افرادی که لیزر موهای زائد برای آن‌ها موثر نیست، گزینه خوبی است. همچنین می‌توان اپیلاسیون را توسط یک متخصص در سالن‌های زیبایی یا در خانه نیز انجام داد.

معایب

درد بخش جدا نشدنی از اپیلاسیون است. وقتی موها به ویژه از نواحی حساس کنده می‌شوند، درد را احساس می‌کنید. در اپیلاسیون ریشه مو از بین نمی‌روند، بلکه از فولیکول مو بیرون کشیده می‌شود. به همین دلیل موها دوباره رشد می‌کنند. این روش همچنین می‌تواند منجر به رشد موهای زیر پوستی شود. اپیلاسیون همیشه پوستی بدون مو را ارائه نمی‌دهد، زیرا طول موها در این روش باید به اندازه کافی بلند باشد. از آنجایی که موم باید روی موها بچسبد تا کنده شود، رشد مجدد مو ضروری است. این روش همچنین می‌تواند زمان بر باشد و هر چند هفته یک بار نیاز به انجام مجدد دارد. اپیلاسیون می‌تواند به پوست حساس آسیب برساند.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

مزایا

لیزر موهای زائد دارای نتایج بلند مدت است. بسیاری از افراد نتایج دائمی کسب می‌کنند، اما برای برخی دیگر، نتایج ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها دوام داشته باشند. لیزر موهای زائد روشی سریع و آسان است. زمان صرف شده در زیر لیزر فقط چند دقیقه در هر بار است. درمان بی خطر است و هیچ آسیب طولانی مدتی به پوست وارد نمی‌کند. حتی افرادی که دارای پوست بسیار حساس هستند، می‌توانند از این روش برا یحذف موهای زائد خود استفاده کنند. این روش را می‌توان در هر قسمت از بدن به جز ناحیه نزدیک چشم انجام داد. همچنین درد بسیار کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد.

معایب

این روش در افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، بیشترین تاثیر را دارد. کسانی که پوست تیره یا موهای روشن دارند ممکن است به نتایج مطلوب دست پیدا نکنند. لیزر موهای زائد همچنین گران تر از یک جلسه اپیلاسیون است. با این حال، از آنجایی که این روش طولانی مدت است، هزینه‌ها می‌تواند در طول زمان کمتر شود. این روش همچنین نیاز به چندین بار انجام برای از بین بردن فولیکول مو دارد. موها باید در مرحله خاصی از رشد باشند تا فرآیند انجام شود.

چرا لیزر موهای زائد بهتر از اپیلاسیون است؟

اپیلاسیون و لیزر موهای زائد هر دو به روش خود در مقابله با موهای ناخواسته بدن موثر هستند. با این حال لیزر موهای زائد نسبت به اپیلاسیون مزایای بیشتری دارد. در انتخاب بین لیزر و اپیلاسیون، لیزر انتخاب بهتری است، زیرا نه تنها یک راه حل طولانی مدت برای از بین بردن موهای زائد بدن است، بلکه درد بسیار کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. لیزر موهای زائد مشکل رشد موهای زائد را از بین می‌برد، زیرا فولیکول مو را کاملا از بین می‌برد.

سخن پایانی

اپیلاسیون و لیزر هر دو در مقابله با مشکل موهای زائد بدن موثر هستند. با این حال، این دو روش تفاوت‌های زیادی با هم دارند. در انتخاب بین لیزر و اپیلاسیون، لیزر انتخاب بهتری است، زیرا نه تنها یک راه حل طولانی مدت برای از بین بردن موهای زائد بدن است، بلکه درد بسیار کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. بنابراین، واضح است که وقتی صحبت از لیزر موهای زائد در مقابل اپیلاسیون باشد، اولی برنده است.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.