نانا
چرا قبل از لیزر نباید اپیلاسیون کرده باشیم؟

چرا قبل از لیزر نباید اپیلاسیون کرده باشیم؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر قبل از لیزر موهای زائد، اپیلاسیون انجام دهند، می‌توانند نتیجه حاصل را بهبود بخشند و باعث تاثیرات مثبت آن در از بین رفتن موهای زائد شوند. اما این فکر کاملا غلط است و اپیلاسیون کردن موهای زائد نه تنها تاثیرات مثبت لیزر را افزایش نمی‌دهد، بلکه باعث کاهش اثرات آن می‌شوند.

اپیلاسیون قبل از لیزر

یکی از مواردی که متخصصین پوست توصیه می‌کنند، این است که حداقل یک ماه قبل از لیزر موهای زائد از انجام اپیلاسیون خودداری کنید. این برای اطمینان از این است که لیزر تمام موهای ناحیه مورد نظر را به طور موثر حذف کند. پرتوهای متمرکز لیزر باعث آسیب موضعی به ملانین می‌شود و با گرم کردن سلول‌های موجود در فولیکول مو، به ریشه مو آسیب می‌رساند. این تضمین می‌کند که موها در ناحیه مورد نظر دوباره رشد نکنند. اگر فردی قبل از لیزر، اپیلاسیون کند، ممکن است موها برای مدت معینی در ناحیه مورد نظر رشد نکنند. اگر فولیکول‌های مو در زیر پوست وجود نداشته باشند، لیزر چیزی برای هدف قرار دادن ندارد و این کمکی به دستیبابی به نتایج بهینه نمی‌کند.

دلیل دیگر این است که با اپیلاسیون موها از ریشه کنده شده و ریشه برای رشد مجدد بهتر فولیکول تحریک می‌شود. این در حالی است که درمان لیزر موهای زائد با ضعیف‌تر کردن فولیکول مو موثر است. بنابراین، با انجام اپیلاسیون بر عکس لیزر عمل کرده و تا حد امکان از کار انداختن فولیکول مو جلوگیری می‌کنید. به همین دلیل است که نباید قبل از لیزر، اپیلاسیون انجام دهید.

مطالعات نشان داده است، افرادی که پس از تکمیل دوره لیزر موهای زائد خود، مجددا از اپیلاسیون استفاده کرده‌اند، احتمال برگشت موهای ضخیم تر آن‌ها 50% بیشتر بوده است.

شیو کردن موهای زائد قبل از لیزر

توجه داشته باشید که شیو کردن موها قبل از لیزر مشکلی ندارد، زیرا فقط موهای سطح پوست کوتاه شده و از ریشه بیرون کشیده نمی‌‌شوند. همچنین می‌توانید از کرم‌های موبر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید. اما باید حداقل 2 هفته قبل از انجام لیزر، استفاده از آن‌ها را متوقف کنید.

اپیلاسیون بعد از لیزر

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا می‌توانم بعد از لیزر موهای زائد اپیلاسیون کنم؟ پاسخ منفی است، مگر اینکه نخواهید آن ناحیه را دوباره با لیزر درمان کنید و رشد مجدد مو را تجربه کنید.

سخن پایانی

اگر برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر درمانی استفاده می‌کنید، با توجه به نکات گفته شده در بالا، از انجام اپیلاسیون قبل و بعد از لیزر خودداری کنید.

اضافه کردن نظر

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.